Snímací aparát

Snímací rovnátka užíváme v případech, kdy je potřeba ovlivnit růst a vývoj. Na rozdíl od rovnátek fixních neovlivňují výrazně polohu zubů, ale harmonizují správný růst a vývoj čelistí. Zuby pak mají v období výměny chrupu větší šanci prořezávat správně, bez rotací a výrazného stěsnání.


Fixní rovnátka

V naší ordinaci používáme samoligovací zámky DAMON, které jsou celosvětově nejvíce používané a dle našeho názoru jednoznačně nejlepší.

U moderních, samoligovacích zámků dochází k nižšímu tření mezi zámkem a drátem než u zámků s gumičkami, což zjednodušuje léčbu a může jí zrychlit až o 30%. Malé tření zámků, spolu s dalšími prvky Damon systému, umožňuje ve většině případů vyrovnání zubů bez nutnosti extrahovat (trhat) některé zuby.

Fixní rovnátka je možné vybrat buď v kovové variantě (viz. obrátek 1).
Nebo v tzv. keramické variantě (viz obrázek 2). U které jsou přední zuby (viditelná část usměvu) vyrobeny z "průhledné" keramické hmoty a aparát je tak v ústěch méně viditelný.


Neviditelná rovnátka "Invisalign"

Rovnátka Invisalign představují revoluci v ortodoncii, jedná se v současnosti o nejpopulárnější rovnátka, která mají pacienti rádi pro jejich vysokou pohodlnost a bezbolestnost. Umožňují totiž velmi diskrétní rovnání zubů. Nemusíte se omezovat v jídle a ani dentální hygiena není nijak složitá jako například s fixními rovnátky. Z hlediska estetiky, pohodlí a funkce jde o nekompromisní variantu k fixním rovnátkům.

systémem invisalign lze v současnosti léčit prakticky všechny vady skusu

Zkřížený skus může způsobit opotřebení zubů,
onemocnění dásní a ztrátu kostní hmoty.


MDDr. Mája Konvalinková s.r.o. | 2023
Vytvořeno službou Webnode
Vytvořte si webové stránky zdarma! Tento web je vytvořený pomocí Webnode. Vytvořte si vlastní stránky zdarma ještě dnes! Vytvořit stránky